Leren van de indianen

Wat een rijk project voor onze eerste klassers ! Er werd kennis gemaakt met de woud-indianen en hun longhouses, zweethutten en tipis. De praatstok werd als handig hulpmiddel gebruikt om met respect naar elkaar te luisteren. De sjamaan wist alles over kruiden en planten waarmee je mensen kon genezen. In onze schooltuin gingen we op zoek naar bruikbare (on)kruiden om ons leren zakje te vullen met madeliefjes, brandnetel, paardenbloem, weegbree, hondsdraf, vlier, … In ieder van ons verschool er zich hoe langer hoe meer een indiaan. De topdag was ongetwijfeld de indianendag aan de plas in Merendree. Het weer was ideaal, de locatie was perfect, de tipi’s gingen mee,  de kano ook, de vogels floten, de kikkers kwaakten en de aarde sprak tot verbeelding … iedereen was op een eigen manier en misschien maar heel even of toch heel intens één met de natuur… net zoals indianen.